Android Geliştirici Günleri 2015

Android Geliştirici Günleri 2015

androin-gelistirici

Android Geliştirici Günleri (AGG) 11-12 Mayıs tarihlerinde ODTÜ KKM’de dördüncü kez gerçekleşiyor. Ülkemizden ve dünyanın farklı kentlerinden Google Geliştirici Grupları ve Teknoloji topluluklarının birlikte hazırladığı AGG, açık konferans niteliğinde bir etkinlik olup herkese açık bir organizasyondur.

Ücretsiz bir açık konferans olan AGG 2015 için konuşmacı başvuruları kapandı ancak katılımcı kayıtları hala devam ediyor. Konferansta Android’e Giriş, iOS’a Giriş, CardBoard, Unity, Beacon ve BLE, Polymer, Android Wear üzerine gerçekleşecek çalıtaylarda, katılımcıların bilgisayarlarıyla gelip yazılım geliştirmeye başlaması amaçlanıyor. Ayrıca konferansta 60 kadar sunum yer alacak . Tim Messerschmidt (Paypal-Braintree), Abhisek Devkota (Cyanogen), Markus Eisele (Red Hat), Matt Sullivan (Google), Müge Yılmaz (Google), Barış Yesugey (Google), Xavier Hallede (İntel),Cyril Mottier (Capitaine Train), Stephen Linzner (Google), Martin Liersch (Papierprintit),Royi Benyossaf (GDE) gibi konuşmacıların duyurulduğu etkinliğe her geçen gün yeni konuşmacılar ekleniyor. Hackingfest adlı Türkiye geneli bir hackathon serisinin Ankara ayağı da etkinlik kapsamında düzenlenecektir.

Bu hackathonda geliştiriciler 24 saat içinde bir mobil uygulama fikirlerini hayata geçirmeye çalışacaklar. Katılımcılara herhangi bir proje fikri ya da mobil platform kısıtlaması getirilmeyecek. Hackathon’a katılıp tecrübe ve sürpriz ödüller kazanmak, yeni insanlarla tanışmak ve bu heyecana ortak olmak isteyenler için son başvuru 26 Nisan.

Ayrıntılı bilgi için www.androidgelistiricigunleri.com

ARAMA YAPIN

voxxed-daysreport-2014