Türkiye 5. Çeviklik Raporu Yayınlandı!

Türkiye 5. Çeviklik Raporu Yayınlandı!

Agile Turkey Topluluğu olarak 2012 senesinden bu yana, Türkiye piyasasında kullanılan yazılım geliştirme yaklaşımları/teknikleri ve yazılım projeleri geliştirme süreçlerinde Agile yöntemleri uygulayan veya deneyimleyen organizasyonlar hakkında bilgi vermek üzere yıllık olarak hazırlanan raporun 2016 senesi araştırma sonuçlarını içeren “Türkiye 5. Çeviklik Raporu” nu sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz!


Türkiye yazılım geliştirme endüstrisinde bulunan çeşitli firmalarda görev alan 700’den fazla katılımcı anketimize katılarak bu raporun oluşumuna katkıda bulundu. Raporda araştırmanın gerçekleştirilmesindeki, “Piyasada kullanılan yazılım geliştirme yaklaşımları/teknikleri ve yazılım projeleri geliştirme süreçlerinde Agile yöntemleri uygulayan veya deneyimleyen organizasyonlar hakkında bilgi vermek” ana amacının yanında IT pazarının verimliliğinin artmasına yardımcı olabilecek yaklaşımların/trendlerin verileri de sunulmaktadır.


Ayrıca bu raporda, önceki yıllarda yayınladığımız raporlardan farklı olarak birkaç yeni istatistiki veriye de yer verdik ve elde edilen sonuçların bazılarını bir önceki yıl(Türkiye 4. Çeviklik Raporu) elde edilen sonuçlarla birlikte sunarak, sonuçların karşılaştırılmalı olarak değerlendirilebilmesini sağlamayı amaçladık. Türkiye 5. Çeviklik Raporu’nun dijital versiyonunu buradan görüntüleyebilirsiniz.


Raporun oluşumuna katkıda bulunan tüm katılımcılarımıza Agile Turkey Topluluğu olarak gönülden teşekkürlerimizi sunuyor, bu ve bundan sonraki yıllarda yapılacak araştırmalarımızda da desteklerini esirgememelerini diliyoruz.


Türkiye’nin 2017 yılı çeviklik durumuna ışık tutacak “Türkiye 6. Çeviklik Raporu” için hazırlanan anketimizi de çok yakında sizlerle paylaşıyor olacağız.


Agile kültürünün ülkemizde daha da benimsenmesi dileğiyle…ARAMA YAPIN

java-day-istanbul-geri-sayim-basladi