Slide blog

Çeviklik, sürekli değişen bir dünyada başarılı olmak için bir organizasyonun elde etmesi gereken en kritik faktörlerinden biridir. 

Günümüz iş dünyası, sürekli değişen pazar koşulları ve müşteri talepleri ile karşı karşıya. Bu değişen dünyada, organizasyonların rekabet avantajını korumak ve büyümek için iş süreçlerini hızlandırma ve verimliliği artırma ihtiyacı giderek daha fazla vurgulanmaktadır. İşte burada, çevikleşme ve yalınlaşma kavramları devreye giriyor.

Agile Fasilitasyon Teknikleri ve Fasilitasyonun İpuçları

İş dünyası hızla değişiyor ve geleneksel yönetim yöntemleri yerini daha esnek ve hızlı tepki verme yeteneğine sahip olan Agile yaklaşımlara bırakıyor. Bu dönüşümde, Agile Fasilitasyon teknikleri, ekiplerin daha etkili bir şekilde işbirliği yapmasına, sorunları çözmesine ve hızla değer sağlamasına yardımcı oluyor.

Gümüş Kurşun: Karmaşık Problemlere Sihirli Çözümler

Frederick P. Brooks ‘No Silver Bullet — Essence and Accident in Software Engineering’ isimli makalesinde yazılım projelerini kurt adamlara benzetir.

Daha İyisi İçin Değişmeye İhtiyacımız Var ☺

Kaizen, Japonca “değişim” (Kai) ve “iyi” (Zen) kelimelerinden oluşur. Sürekli gelişme anlamında kullanılmakla birlikte bir felsefe ve bir yaşam tarzını ifade eder.

Networking Talks 2021

2021 Agile Talks etkinliklerimizin 3.sü olan Networking Talks’u 2 Mayıs Pazar günü bizimle olan 40 konuğumuz ile gerçekleştirdik. Evet, 40 konuğumuz diyoruz çünkü etkinliğimiz boyunca 40 konuğumuz da konuşmacı olarak bize katıldılar.

Agile Talks 2021/1

Agile Talks 2020 Episode 1’in Ardından

Agile Talks 2019 Episode 1’in Ardından

Agile Talks 2019 Episode 2’in Ardından

Agile Talks Episode 3’ün Ardından…

Bırakın Duvarlar Konuşsun! Hem de Yüksek Sesle!

Üretilen 3 Arabadan 2’si Çöpe Gidiyor

Commitment Anlatılmaz, Yaşanır

Finans Sektöründe Çeviklik

Kendi İşinin

Patronu Olmak

Scrum Master’ın 42 Görevi

Adım Adım Noestimation

Product Owner’ın 37 Görevi

Zincirleme İletişim Kazası

İşçi Havuz Problemleri

Yazının başlığından da anlaşılabileceği üzere bu yazıda ilköğretim günlerimize doğru bir yolculuğa çıkacağız. Neydi bu işçi-havuz problemleri denen konu?
Oku →

Scrum Scrum İçindir

Uzun yıllar tartışılan bir ikilem vardır bilirsiniz: Sanat sanat için mi yoksa toplum için midir? Lise yıllarının değişmez tartışma konusudur.

Oku →

Kuşak Farkı

Son günlerde televizyondaki tartışmalarda, gazete köşe yazılarında ve benzeri çeşitli platformlarda yeni kuşak, özellikle 90’lı kuşak, sahip olduğu farklı beklentiler üzerinden...
Oku →

Yetkin İşgücü Paradoksu

Son günlerde BT sektöründen orta veya üst düzey yöneticilerle yaptığımız sohbetlerde “Yetkin yazılım uzmanı bulamıyoruz.” cümlesini çok sık duymaya başladık.
Oku →